Krakowski rynek pierwotny wciąż niezrównoważony

Na rynku

Firma REAS Consulting niedawno opublikowała kolejną odsłonę kwartalnego raportu, który informuje o sytuacji panującej na krajowym rynku deweloperskim.

Wspomniany raport opiera się na danych, które zostały zebrane w IV kwartale 2012 roku. Analitycy firmy REAS wzięli pod uwagę sześć wiodących rynków deweloperskich (Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Trójmiasto).

Jedno z najbardziej użytecznych porównań, które znalazły się w raporcie REAS, dotyczy czasu wyprzedaży oferty dla poszczególnych rynków pierwotnych. W przypadku sześciu analizowanych lokalizacji wartość tego wskaźnika waha się od 6,5 kwartału do 8,9 kwartału. Najdłuższy czas wyprzedaży po raz kolejny zanotowano w stolicy Małopolski. Całkowita wyprzedaż krakowskich lokali deweloperskich zajęłaby niemal dziewięć kwartałów (o ile na rynek nie trafiałyby nowe oferty). Analogiczne wartości czasu wyprzedaży dla Warszawy, Wrocławia, Poznania, Łodzi i Trójmiasta wynoszą odpowiednio: 6,7, 6,7, 6,9, 7,2 oraz 6,5 kwartału.

Czas wyprzedaży krakowskiej oferty deweloperskiej nie zmienił się w stosunku do poprzedniego kwartału. W czterech innych miastach (Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź) odnotowano spadek analizowanego wskaźnika.

A.P.

Czytaj także:

Część wnioskodawców może stracić dopłaty z „RnS”

Zamknij [x]

Czytaj także:

Część wnioskodawców może stracić dopłaty z „RnS”

Zamknij [x]