Ponad 700 mieszkań w Bieżanowie-Prokocimiu
Analizy, opinieBieżanów-Prokocim, dwunasta z krakowskich dzielnic swój wcześniejszy rozwój zawdzięczała budownictwu z wielkiej płyty. Obecnie jednak w tym rejonie Krakowa powstaje coraz więcej nowych, ciekawych inwestycji deweloperskich.
Pierwsze wzmianki o Bieżanowie pochodzą z 1212 roku. Prokocim pierwszy raz na kartach historii pojawił się nieco później, w drugiej połowie XIV wieku. Tereny wchodzące w skład dzisiejszej dzielnicy Bieżanów-Prokocim nie rozwijały się jednak dynamicznie przez kilka kolejnych stuleci. Szybszy rozwój głównie w rejonach Bieżanowa i Prokocimia Nowego rozpoczął się tak naprawdę w latach siedemdziesiątych minionego stulecia, gdy rozpoczęła się budowa osiedli z wielkiej płyty. Dzisiaj dzielnica ta składa się z kilkunastu osiedli, zajmujących łącznie powierzchnię prawie 18,5 km kwadratowych, które są zamieszkane przez ponad 60 tysięcy ludzi.
Bogata oferta
Na terenie XII dzielnicy w sprzedaży znajduje się obecnie ponad dwadzieścia inwestycji deweloperskich. Osoby szukające kawalerki lub też mieszkania o powierzchni do 40 mkw. powinny odwiedzić projekt przy ulicy Agatowej. Oferuje on sporo nieruchomości właśnie w tym segmencie. Z kolei dla osób zainteresowanych większymi lokalami odpowiednia będzie inwestycja przy ulicy Mała Góra. Jest tam dużo mieszkań o metrażu przekraczającym 60 mkw. Warto także wspomnieć o projektach deweloperskich przy ulicach Aleksandry, Mała Góra, Wielickiej, Opalowej, Rydygiera, Wallenroda czy Republiki Korczakowskiej.
Sprawdź aktualną mapę ofert z dzielnicy Bieżanów-Prokocim!
Wybrane oferty sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego z obszaru dzielnicy Bieżanów-Prokocim
Opracowanie własne na podstawie Dominium.pl
Na przełomie marca i kwietnia osoby szukające nowych mieszkań w dzielnicy Bieżanów-Prokocim mogły zdecydować się na jedno z ponad 730 nowych lokali mieszkalnych. Tak duża oferta sprawia, że na tutejszym rynku dostępny jest cały przekrój mieszkań deweloperskich. Najmniejsze lokum stanowi kawalerka w inwestycji przy ulicy Konrada Wallenroda o powierzchni 27,1 mkw. Z kolei największe jest mieszkanie w budynku przy ulicy Wielickiej, składające się z trzech pokoi rozlokowanych na ponad 130 mkw. W tym rejonie naszego miasta deweloperzy budują zarówno kameralne, 3-piętrowe wolnostojące budynki, jak i duże, trochę tańsze 11-piętrowe bloki. Mieszkanie znajdą tu więc dla siebie osoby średnio sytuowane, ale również i te dysponujące nieco grubszym portfelem. Najtańsze mieszkanie jest do nabycia za niecałe 131 tysięcy zł. Na najdroższą nieruchomość trzeba wyłożyć blisko pół miliona złotych.
KAN